Masáže

Léčebné možnosti masáží

Obecnou nejširší indikací léčebných a regeneračních masáží je zrychlení regeneračních pochodů, eventuálně fyzické nebo psychické vyladění k nějakému výkonu nebo navození příjemných pocitů.

Masáž preventivní

Předchází různým onemocněním , velké fyzické bolesti, stresům a nebezpečných psychických stavů.. Je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbávaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje na řadě anatomických i funkčních příznaků (např. kůže je málo pružná, klouby nepohyblivé, svalstvo ochablé a zkrácené, páteř křivá a různě vychýlená a hlavně bolestivá, tělesná zdatnost nízká, šlachy a svaly lehce praskající). Nejde o organismus nemocný, ale ve srovnání se zdravím jedincem, jde silně handicapovaný.

Náprava je možná pomocí preventivní masáže. Vyžaduje delší čas a určité urychlení je možné docílit pravidelným použitím preventivní masáže. Jde zpravidla o masáž celkovou, vydatnou (tvrdší), mimo jiné pomocí důkladného hnětení svalstva i s využitím všech vhodných variant tepání. Vhodná zejména pro školní mládež, dorost, střední generaci a zejména pro dříve narozené až do 125 let. Poskytuje se zpravidla jednou, ale nejlépe je dvakrát týdně.