Aromaterapie

Při zpracování bylo použito některých pasáží z knih R.Tisseranda "Aromaterapie pro každého" a "Umění aromaterapie". Když přičichnete k voňavým květinám, působí na vás kdesi uvnitř příjemným pocitem a aromaterapie má stejný účinek. Možná, že aromaterapie je pro vás něčím novým, ale ve skutečnosti je tak stará jako egyptské pyramidy. Je to holistická léčba (léčí člověka jako celek), nepoužívají se při ní žádné toxické látky a proto používané esenciální oleje nemají žádné vedlejší nepříznivé účinky.

Tato informace nechce být v žádném případě návodem jak se vyléčit s pomocí aromaterapie sám a doma. Existuje spousta chorob, které může spolehlivě léčit pouze lékař, je však i řada běžných, relativně lehkých potíží, od kterých lze docela jednoduše ulevit nebo je dokonce i vyléčit použitím esenciálního oleje s doplněním bežnou radou odpovídající selskému rozumu a uvažování.

Neexistuje žádné nebezpečí, pokud budete dodržovat recepty, které jsou uvedeny dále. Rady, které zde najdete, byste měli považovat za jakousi první pomoc a úlevu v případě běžných problémů, jako je např. nespavost. Léky s esenciálních olejů používejte jen příležitostně a nikoliv pravidelně a počítejte s tím, že ne vždy a ne u všech budou účinné.

Jak na nás aromaterapie vlastně působí?

Vdechováním:

Stykem esenciálního oleje s pokožkou

Přijímáním esenciálního oleje ústy

Jak můžeme aromaterapii užívat?

Jaké má aromaterapie účinky?

Obnovuje rovnováhu  v našem těle,  působí povzbudivě, ale  i tlumivě.Esenciální   oleje  mají   protizánětlivé  účinky,   ničí bakterie,  houby, viry, parazity, působí proti jedům, podporují tvorbu bílých krvinek, zbavuje tělo škodlivých a jedovatých látek atd.